משכנתא למגרש

משכנתא למגרש, מה כדאי לדעת?

הרבה אנשים רוצים לקנות מגרש, לכל אחד מטרות שונות בקניית המגרש שלו, אחד קונה את המגרש להשקעה על מנת שבבוא היום הוא ירוויח מהפשרת הקרקע לבנייה, אחר קונה קרקע ועליו הוא רוצה לבנות את בית חלומותיו, כל אחד קונה מגרש למטרה שונה.

למה מטרת רכישת המגרש משפיע על המשכנתא?

מטרת הרכישה מאוד חשובה לתהליך לקיחת המשכנתא, קיימים הבדלים בין משכנתא למגרש לבין משכנתא לבנייה עצמית, קשה יותר לקבל משכנתא לרכישת מגרש להשקעה, משכנתא לרכישת מגרש ללא עתיד לבנייה הבנק לא ישמח לאשר…

נתון נוסף שישפיע על המשכנתא שלכם הוא ממי אתם רוכשים את האדמה,

אם אתם רוכשים את הקרקע ממנהל מקרקעי ישראל, התנאים שתקבלו יהיו שונים ממי שרוכש את הקרקע מאדם פרטי או קבלן, ברכישה ממנהל מקרקעי ישראל הבנק מרגיש פחות בטוח, הוא לא יכול לשעבד את המגרש באופן מיידי, התהליך לוקח זמן ולכן הוא ידרוש הצהרה שלכם חתומה על ידי עורך דין בה מתחייבים לשעבד את המגרש לטובת הבנק ולרשום את המישכון ברשם המשכונות מייד איך שמסתיים כל תהליך הרכישה.

דבר נוסף שיושפע מכך היא השמאות, אם המגרש נקנה ממנהל מקרקעי ישראל לא תצטרכו להביא הערכה משמאי, ברכישה מקבלן או אדם פרטי כן תידרשו לבצע למגרש הערכה של שמאי.

מהם הדברים שכדאי לדעת על משכנתא חדשה?

לקחתם בחשבון את ההוצאות הנלוות?

העלויות הנלוות לרכישת מגרש משולמות מההון העצמי, רק לאחר שאתם מסיימים לשלם את כל העלויות מההון העצמי אתם יכולים לקבל את המשכנתא עבור רכישת המגרש שלכם, המשכנתא היא בעצם פעימת התשלום האחרונה לרכישת המגרש, את כל שאר התשלומים משלמים לפני כן, מההון העצמי, הבנק מסכן את האשראי שלו בנתינת הלוואה למגרש שנקנה ממנהל מקרקעי ישראל והוא עדיין לא יכול לשעבד אותו על שמו.

ההון העצמי אמור לממו את עלות הפיתוח, לא סתם הבנק לא רוצה לממן את עלות הפיתוח, הבנק רואה בעסקה זו סיכון גדול, כל עוד המגרש לא משועבד והעלות מועברת לחברה חיצונית, הכסף של המשכנתא עובר, בסופו של דבר, הישר אל רשות מינהל מקרקעי ישראל. שובר הרשות של עלות הקרקע כן משולם מכספי המשכנתא, זה כבר השלב הסופי.

אם אתם מחפשים יועץ משכנתאות שיעזור לכם עם משכנתא למגרש, אתם מוזמנים לפנות אלינו לפגישת היכרות

לשיחה עם מומחה משכנתאות צרו קשר או השאירו פרטים

אצלינו תמיד תקבלו את ההצעה הכי משתלמת לכם!

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: