בעיקרון, תהליך של מכירת דירה לא אמור להפריע לשוכרי הדירה שלכם. אבל חשוב מאוד לראות שהם מוכנים שאנשים יבואו לראות את הדירה. למרות שהדירה היא שלכם, הבית הוא שלהם. זכותם לשמור על הפרטיות שלהם ולא לאפשר לכם להכניס רוכשים פוטנציאלים לראות את הדירה. יש לכם דירות להשקעה? חשוב שתקראו את הפוסט הזה גם אם אתם לא מתכננים בקרוב למכור את אחת מהם, כדי לדעת להכין את הקרקע לקראת כל תרחיש שהוא. 

אתם יכולים להכין את הקרקע כבר מהחוזה עם השוכרים

חשוב שתבינו שאנשים שקונים דירה (אם הם לא קונים אותה להשקעה), הם רוצים אותה פנויה. ואם לא פנויה עכשיו, אז מקסימום תוך שנה הם רוצים לעבור אליה. ולכן, לפני שאתם חותמים חוזה שכירות עם דיירים חדשים, תבדקו שאתם מקיפים את עצמכם מכל הכיוונים. 

תדאגו שיהיו בחוזה סעיפים שיגנו על הזכויות שלכם למכור את הדירה בבוא היום. סעיפים לדוגמא:

אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם עושים את הדבר הנכון, פנו לעורך דין המתמחה בתחום המקרקעין  ותנו לו לערוך עבורכם חוזה שכירות מדויק. על ידי היערכות מראש, אתם יכולים למנוע מעצמכם הרבה מאוד עוגמת נפש. 

תכל'ס זו בעיה למכור דירה שיש בה שוכרים? 

לא. אומנם לכל כלל יש יוצא מן הכלל, וכבר שמענו על אנשים שהשכירו את הדירה שלהם לאנשים בעייתים שלא פינו להם את הדירה, ולא היתה להם דרך חוקית לפנות אותם. אבל בגדול, ממה שרואים בשטח, משקיעים רבים מוכרים דירות מושכרות ללא כל בעיה. ולכן, אתם לא צריכים לדאוג מכך. 

טיפ – לפני שאתם חותמים חוזה דרך שיחת וידאו או משהו כזה, חשוב מאוד לפגוש את השוכרים פנים מול פנים, כדי להבין מי הם האנשים העומדים מולכם. אם הם לא נראים לכם אנשים הגונים, אתם יכולים להחליט שאתם לא מעוניינים לחתום חוזה. אומנם לא נעים לסרב לאדם פנים אל פנים, אבל זה עדיף ממצבים לא נעימים שעלולים להתרחש בעתיד. 

התייעצו עם המומחים בתחום

לפני שאתם עושים כל פעולה פיננסית לקראת רכישת או מכירת דירה להשקעה, אתם מוזמנים להגיע לפגישת ייעוץ עם המומחים שלנו. השאלות שבטח עולות לכם עכשיו:

אנו מלווים עשרות לקוחות מרוצים בדרך אל הבחירות הפיננסיות הנכונות והמדויקות ביותר עבורם. מוזמנים להיות חלק מהצלחה גדולה ולקבל משכנתא משתלמת. 

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: