אם יצא לכם לשמוע על תוכנית מחיר למשתכן, ודאי התגריתם לקבל גם אתם סיוע כספי מהמדינה לרכישת דירה ראשונה. כל מי שזכה באחת ההגרלות של מחיר למשתכן שמח לומר שהתוכנית ממש הצילה אותו וסייעה לו לקנות דירה. אחרת אין סיכוי שהיה מגיע למטרה הזו בעצמו. מחיר הדיור עולים ועולים ביוקר. זוגות צעירים מתקשים להגיע להון עצמי מינימלי. אם בעבר בסכום מסוים יכלו לקנות דירה, היום עם הסכום הזה אי אפשר להגיש הון עצמי. המצב הוא אבסורדי לחלוטין. והמדינה עושה כל מאמץ כדי לעזור למשפחות להגיע לדירה משל עצמם. 

בנק ישראל גם החליט לאסור משכון דירה לצורך רכישת דירות להשקעה וזאת במטרה לגרום לירידה בביקוש לדירות וכך המחירים יפסיקו לזנק. בואו נקווה שהתקנה רק תגרום לירידה במחירים ולא רק להפסדים למשקיעים הקטנים. אבל כל זה בסוגריים.

לעניננו, תוכנית מחיר מטרה נועדה כדי לעזור לאזרחי ישראל לקנות דירה ברוב הערים בארץ במחירים הגיוני בסבסוד משרד הבינוי והשיכון.

בשורות הבאות ניתן לכם את כל המידע הטרי הרלוונטי לגבי התוכנית שתעזור לכם לקנות דירה.

מתי נקבעה ההחלטה לאישור התוכנית?

ביום חמישי אושרה הבקשה של שר הבינוי והשיכון אלקין לביצוע תוכנית מחיר מטרה. על פי ההחלטה, 60% מכל מכרזי השיווק של המדינה יועדו לדיור. ובפריפריות עד 65%. 

מהי ההוזלה? ערים בהם מחיר למטר עמד על כ 20,000 ש"ח לא כולל מע"מ וכן ביישובים שמדדם החברתי הוא 4 או פחות, יקבלו הנחה משמעותית ממשרד הבינוי והשיכון. 

לעומת זאת, ערים בהן מ"ר עולה יותר מ20,000 ש"ח לא יהיו זכאיות לקבל את ההנחה. מטרתה של התוכנית היא לעזור לזוגות צעירים, נכים ולבני המקום לקנות דירה ראשונה בשעה טובה.

כיצד תתבצע התחרות בתוכנית בקרב היזמים?

משרד הבינוי והשיכון יקבע מחיר למטר בנוי ומחיר סופי לדירה על פי הערכת שמאי. את המחירים יציינו במסמכי המכרז. מהמחיר הנקבע למטר, יקבלו הזוכים הנחה של 20% מערך הנכס מוגבל עד 300,000 ש"ח.

כל קבלן שירצה להציע את עצמו לתוכנית יציע את סכום הכסף הגבוה ביותר אותו הוא מוכן לשלם על הקרקע. כאשר במקביל הקבלן מתחייב למכור את כל הדירות של התוכנית עם ההנחה המדוברת.

מי יזכה להיות הקבלן האחראי את הפרויקט?

הזוכה המאושר יהיה הקבלן שיציע לשלם את התשלום הגבוה ביותר על הקרקע. אם יהיו שניים שיציעו סכום כסף זהה, הם יתחרו ביניהם.

מתחשבים בנכים!

על פי החלטת משרד הבינוי והשיכון, נותנים מקום ראשון למוגבלים. מתוך כל 30 זכיות, יזכה אדם מרותק לכיסא גלגלים בדירה בהנחה. וכן, כל נכה מגיל 21 מעל 75% נכות יקבל תעודת זכאות ללא דרישות נוספות.

מחפשים לדעת עוד? רוצים למצוא את עצמכם מסודרים עם דירה ומשכנתא נוחה? אנו במשכנטאצ' כאן בשבילכם. צוות המומחים שלנו יעזרו גם לכם לקבל משכנתא חסכונית ומתאימה לכם באופן אישי. הקליקו כעת ואנו נקבע לכם תור לפגישה עם יועץ משכנתאות מקצועי

יצירת קשר מהירה

פניה מהירה: